ROLETY ZEWNĘTRZNE - Żaluzje, markizy, folie okienne, bramy garażowe Wrocław, ogrody zimowe, rolety, okna

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Produkty » ROLETY ZEWNĘTRZNE

Do budynków już istniejących z zamontowanymi oknami, instaluje sie rolety na elewacje lub do wnęki.
Taki montaż nie wymaga obróbek tynkarskich, najmniej ingeruje sie w strukture budynku, przez co jest najpopularniejszym sposobem montażu.

Gdy możemy częściowo wprowadzić modyfikacje, stosujemy wówczas rolety podtynkowe. Srzynka jest niewidoczna, a roleta w całości pozostaje po zewnętrznej stronie muru.

Gdy obiekt jest w trakcie powstawania, rozwiązaniem jest roleta zespolona z oknem, nakładana na górną jego część

Innym natomiast rozwiązaniem jest roleta ze skrzynką w nadprożu. Dostęp do mechanizmu możliwy jest jedynie wewnątrz budynku, przez co roleta taka ma wysoką odporność na włamanie.

NAPĘDY I BLOKADY: podstawowym napędem jest pas, bądż linka pociągane ręcznie. Przy większych gabarytowo roletach zastosowanie ma wówczas przekładnia korbowa, ze względu na ich ciężar.
Prawdziwy komfort zapewnia napęd elektryczny. Napędy te montowane są wewnątrz rury nawojowej.
Rolety można wówczas obsługiwać za pomocą klawisza, lub coraz częściej przy pomocy pilota. Napędy programowane są drogą radiowa z odbiornikiem, możemy tworzyc różne grupy sterowań roletami. Oddzielnie w różnych pomieszczeniach, nie ciągnąc zbytecznych przewodów z napięciem!! Dodatkowo instalując programator czasowy, programuje się żądany czas podnoszenia i opuszczania, wówczas taki programator otwiera i zamyka rolety o nastawionej godzinie.
Szczególnie przydatny jest ten system na czas urlopowy, gdy nie ma nikogo w domu. Wówczas czasy podnoszenia i opuszczania mogą ulec zmianie, dzięki sterowaniu SECURITY ( w granicach do 15 min). Mozliwe jest równiez ich automatyczne dopasowanie do wschodu i zachodu słońca, dzięki programowi COSMIC

Technologia radiowa znacznie ogranicza kucie ścian i okablowania, przez co m.in. zmniejsza wydatki z tym związane!!

Większość napędów , które oferujemy, są produktami firmy SOMFY. Na ich skuteczność i profesjonalizm przemawia fakt 5 lat gwarancji

Przykład: kliknij tutaj.